Autobusy i autokary – pojazdy kategorii M2 i M3

Pojazd kategorii M2 oraz M3, aby zostać dopuszczonym do ruchu musi przejść procedurę homologacji, bądź krajowego indywidualnego dopuszczenia.

Instytut BOSMAL prowadzi badania pojazdu w zakresie dopuszczenia indywidualnego, jak też badań homologacyjnych na podstawie uprawnień przyznanych przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, a następnie Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie (TDT):
Szczegółowy zakres uprawnień naszego Instytutu do przeprowadzania badań typu przedmiotu wyposażenia lub części dla określonych kategorii pojazdu, w tym M2 i M3, prezentujemy na stronie:
BOSMAL współpracuje także z innymi jednostkami uprawnionymi oraz służbami technicznymi mającymi uprawnienia do tego typu badań. Jesteśmy zatem w stanie przeprowadzić cały proces badania i zatwierdzania, aż do uzyskania decyzji o krajowym indywidualnym dopuszczeniu lub świadectwa homologacji dla danego typu pojazdu.

BOSMAL wykonuje również badania SORT (patrz: „Pomiar zużycia energii elektrycznej pojazdu elektrycznego w badaniach drogowych, SORT” oraz badania emisji spalin (patrz: „Badania emisji spalin i zużycia paliwa”).

Zapraszamy też do zapoznania się z całym zakresem badań akredytowanych Instytutu (Zakres Akredytacji Laboratorium AB 128), jak i innymi oferowanymi przez instytut badaniami i usługami.
 
Poniżej - zdjęcia poglądowe