SAE 2020 International Powertrains, Fuels & Lubricants Meeting


Step-by-step instructions to access SAE PF&L presentations

2. Click on Login:
 
3. Type your email address (the one you used to register for the event) and your SAE account password in the box and click ‘Login’
4. Click ‘Search’ on the menu bar
5. Go to the box on the left and click on the word ‘Collections’
6. Click the box next to the text ‘2020 Powertrains, Fuels & Lubricants Digital Summit Presentations’ and then click ‘Apply’
7. You can now browse the presentations by title and abstract, moving between pages, or perform a search in the search box (e.g. for ‘piston’):
 8. When you find a title of interest, click on it (e.g.)
9. A page will open showing the pre-recorded video and the abstract. Click on the video to play it and click on the full-screen icon at the right side of the video bar to make it full-screen.

SAE 2020 International Powertrains, Fuels & Lubricants Meeting - Archiwum

Decyzją SAE International organizacja konferencji SAE 2020 Powertrains, Fuels and Lubricants (początkowo planowana w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie), ze względu na pandemię Covid-19 i jej skutki w różnych krajach świata, odbędzie się w tym roku tylko w formie wirtualnej w dniach 22-23 września 2020.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie https://www.sae.org/attend/virtual-events/pfl
 
Na tej stronie można się równie zarejestrować do udziału w tej konferencji, rejestracja udziału jest bezpłatna, ale trzeba sobie założyć bezpłatne konto na stronie www SAE International.
 
Konferencja SAE PF&L będzie się składała z dwóch części: (Online) wystąpień key-note spaeakerów i 3 paneli dyskusyjnych, które będą się odbywać na żywo w dniach 22 i 23 września oraz ( On- demand) możliwości wysłuchania nagranych prezentacji zaakceptowanych SAE Technical Papers (224) oraz „Oral only presentions”, które będą dostępne na stronie www SAE PF&L już w dniach 22-23 września i potem przez okres około 6 miesięcy.
 
Nasze zaproszenia zaakceptowało 3 wybitnych ekspertów, którzy wystąpią jako key-note speakers:
  • Future Perspective of the Internal Combustion Engine
  • Speaker: Prof. Stefan Pischinger, FEV
  • Heavy Duty Powertrains Towards 2040
  • Speaker: Dr. Staffan Lundgren, Volvo
  • The Future of Road Transport: Implications of an Automated, Connected, Low-Carbon and Shared Mobility
  • Speaker: Dr. Piotr Szymanski, European Commission Joint Research Center
A trzy panele dyskusyjne będą dotyczyły następujących zagadnień:
  • Fuels & Lubricants, Moderator: Prof. Roger Cracknell – Shell, UK
  • General Powertrains, Moderator Prof. Bengt Johansson – KAUST University, Saudi Arabia
  • Electrified Powertrains, Moderator: Dr. Thomas Wallner – Argone National Lab, USA
Program konferencji jest dostępny na stronie: 
program section of the event website for full details, including the lists of panellists and moderators. Please note that times given on the event website are given as Eastern Daylight time (EDT), which is 6 hours earlier than Central European Summertime (CET) and 5 hours earlier than British Summertime (BST).
 
Rejestracja tutaj
 
Chcielibyśmy również wszystkich poinformować, że organizacja konferencji SAE PF&L w formie tradycyjnej, „na żywo” jest planowana we wrześniu 2022, trwają obecnie uzgodnienia co do możliwego terminu ( początek września 2022) i jest uzgadniany przez SAE kontrakt z Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie. Szczegóły będą również przedstawione na stronie https://www.sae.org/attend/pfl oraz na stronach www. PTNSS i BOSMAL. Koledzy z SAE International z USA są również zdeterminowani, tak jak i my, aby konferencja PF&L odbyła się w tradycyjny sposób w Polsce, w Krakowie, w najlepszym, możliwym do tego terminie.
 
W imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy podziękować wszystkim polskim autorom, którzy zgłosili SAE Technical Papers, uzyskali pozytywne recenzjie i akceptację artykułów, a także nagrali „oral presentations” – myślę, że polski udział powinien być znaczący na konferencji SAE PF&L. Chcielibyśmy również zaprosić gorąco wszystkich do udziału (wirtualnego) w tej ważnej i ciekawej konferencji, która powinna przynieść wiele nowych informacji o rozwoju układów napędowych pojazdów, stosowanych paliwach i olejach.